Soothing Relaxation czyli muzyka do życia i dla snu

Muzyka relaksacyjna darmowa - RECENZJA - Magda Meyer BLOG - MagdaMeyer.pl

 .

Muzyka relaksacyjna – Soothing Relaxation

Dzisiaj chciałabym Wam polecić moją ulubioną muzykę. Co dodatkowo miłe, jest dostępna też w wersji darmowej.

Nie jestem melomanką, nie mam kolekcji płyt, zwykle nie wiem kto i co śpiewa, a moje opinie muzyczne ograniczają się do prostego: podoba mi się lub nie.

I rzadko co mi się podoba.

Mogę wysłuchać różnych utworów bez specjalnej przykrości dla ucha, przy różnych okazjach towarzyskich, ale żebym puszczała je sobie sama dla przyjemności to już nie. W moim domu zwykle jest cisza, przerywana jedynie naturalnymi odgłosami życia i świata, muzyka w tle to wielki wyjątek.

Muzyka dobra na wszystko

I właściwie jest tylko jeden wyjątek. Czyli kanał na YouTube norweskiego kompozytora Pedera B. Hellanda. Kanał nosi nazwę  Soothing Relaxation , co można przetłumaczyć jako Kojący Relaks. Bo tym właśnie jest – to muzyka relaksacyjna i wyciszająca. A według opisu autora pasująca również do snu, nauki i medytacji.

Uczę się i medytuję raczej w ciszy, więc trudno mi ocenić jej działanie w takich okolicznościach, jednak do snu nagrań próbowałam i bardzo polecam. Po męczącym dniu, gdy trudno się odprężyć, a myśli, plany i projekty, kłębią się w głowie dziesiątkami, włączam z playlisty któryś z moich ulubionych utworów do snu i zaraz smacznie zasypiam, a rano budzę się wypoczęta i uśmiechnięta.

Muzyka jest wyłącznie instrumentalna, nie ma w niej wokalu (i na szczęście, bo wokal nie uspokaja), są za to świetnie dobrane odgłosy natury – śpiew ptaków, padający deszcz, fale rozbijające się o brzeg…. –  właśnie słucham takiego utworu i jest cudownie (film do właśnie tego utworu masz na samym dole).

I ogólnie jest to muzyka, która jest fantastyczna. A przynajmniej dla mnie idealna.

Coś dla ucha i coś dla oka

Utworów można słuchać za darmo na YouTube – jeden film z odtwarzaną muzyką trwa kilka godzin, a poza muzyką, jego wielką wartością są  przepiękne zdjęcia w tle, które wyświetlają się podczas odtwarzania. Naprawdę przepiękne! I tak ujęte, że sprawiają wrażenie filmu, a nie jedynie zwykłego pokazu slajdów. Można patrzeć i patrzeć i patrzeć…. To taki efekt jak widok kominka z płonącym wewnątrz ogniem, Można na niego patrzeć i patrzeć, nic poza tym nie robiąc i wspaniale, bardzo wspaniale odpoczywać. Oglądanie tych filmików zapewnia podobny efekt, z tą różnicą, że kominka na co dzień nie mam, a dostęp do YouTube już tak.

Ale oczywiście główną częścią filmu jest  przepiękny podkład muzyczny.

Download

Poszczególne ścieżki można również pobrać na własny odtwarzacz i słuchać poza YT, ale wtedy wymaga to już dokonania płatności. Płatności nie są wygórowane, bo jeden utwór, to koszt 1 USD. Utwory można wybrać i zakupić na przykład Tutaj. Długość pojedynczych utworów jest różna zwykle 5 – 10 minut, ale są również długie np. 30 minutowe. I są to te same utwory, które są odtwarzane przy filmach, tyle, że przy filmach odtwarzane są przez kilka godzin w pętli.

Filmów na YT aktualnie jest ponad 300, więc jest w czym wybierać, a cały czas dochodzą nowe.

A tutaj link do utworu, którego właśnie słucham na Soothing Relaxations:

Muzyka relaksacyjna darmowa - RECENZJA - Magda Meyer Blog - MagdaMeyer.pl

O programie Magda Meyer

Coach, manager, trener biznesu, pasjonatka rozwoju osobistego i miłośniczka pisania :)

A co Ty o tym myślisz?